-13%

BLUEAIR Прочистувач на воздух Blue Pure 411

– Контрола со едно копче
– Мал но, моќен
– Прочистува до: 15 m2
– Гаранција 2 години


10,000.00 ден 8,700.00 ден

Спореди

Опис

Ве поздравуваме со најмалиот и најтенкиот прочистувач на воздухот на семејството Blue, Blue Pure 411. Содржи водечка светска технологија за филтрирање на Blueair и е наменет за простории до 15 m² (161 ft²) Само земете го, ставете го каде што сакате, приклучете го во, и дишете совршено чист воздух 24/7.

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ
Blue Pure 411 не само што е тивок како шепот, туку е и енергетски ефикасен, контролата на брзината со едно копче го прави супер лесен за користење. И кога конечно треба да го замените филтерот, не мора да бидете инженер – се што ви треба е едноставно да го одвртите.

ИЗМЕНЕТЕ ГО САМИ
Благодарение на изборната ткаенина на предфилтри во различни енергични бои, лесно можете да ја промените вашата соба за неколку секунди. Бонус: Пред-филтерот фаќа поголеми честички, продолжувајќи го животниот век на главниот филтер. Кога е потребно чистење само нежно го вакумирате или го ставате во машината за перење.

ГОЛЕМ ПРОТОК НА ПРОЧИСТЕН ВОЗДУХ ЗА ВАШИТЕ ПАРИ
Blue Pure 411 целосно го чисти воздухот во затворени простории 5 пати на час, и практично ја прима секоја честичка во воздухот: прашина, полен, миленичиња, чад, алергени, вируси и бактерии. Активниот јаглерод дури и ги отстранува мирисите. Ова ви дава добра вредност уште од првиот ден – и преку целата ваша сопственост. На нормална работна брзина, Blue Pure 411 користи само 1,5 вати, што е од голема полза и за животната средина.

 • Контрола со едно копче
 • Мал но, моќен
 • Прочистува до: 15 m2
 • Гаранција 2 години

Спецификации

 • Големина на соба: 15m2
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 • Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 425 mm ширина 200 mm длабочина 200 mm
 • Тежина: 1,52 кг (3,35 lbs)
 • Ниво на проток на воздух 60-200 m3/h (35 – 120 cfm)
 • Размена на воздух**: 5 на час (15 m2 или 161 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја: 1,5-10 W
 • Ниво на бучавост: 17-46 dB(A)
 • Просечна промена на филтер: шест месеци***
 • 360 Степени
 • Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите
 • Energy efficient
 • Energy Star-сертифицирани прочистувачи на воздух

Particle + Carbon Filter

Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC.

Blue е достапен во различни бои за Pure 411. Обоената ткаенина служи како пред-
филтер.

*Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите со филтер за ситни честички Blue Pure 411. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри.

**Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат.

***Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга.

Општа грижа

Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење.
• Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта.
• Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер.
• Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот.
• Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.