-13%

BFGoodrich Пневматици 225/70 R15 112R

– Брзински индекс: R (170 км/ч)
– Индекс на носивост: 112 (1.120 кг по гума)


6,960.00 ден 6,050.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: R (170 км/ч)
  • Индекс на носивост: 112 (1.120 кг по гума)

Зимска гума за полутоварни возила. Подобрено држење на пат покриен со снег или замрзнат . Насочена шара за подобра контрола и поголема движечка точност. Прогресивни ламели за одличен контакт на прав пат и во кривини. Широки жлебови за да ја растера водата или лапавица од патот. Ненадмината сигурност и отпор. Двојно платно во структура на страните на гумата. Четири милиметри под-слој за да се заштити од оштетување. Големи насочени блокови и рамења за оптимален контакт на патот.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.