-13%

BFGoodrich Пневматици 205/70 R15 96H

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)


9,940.00 ден 8,640.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)

BFGoodrich Urban Terrain T / A е гума за сите сезони поддржана со ознака 3PMSF . 20% посилни страни. Им претстои на сите предизвици на градското возење Неговата разноликост, 90% на патот и 10% теренски, обезбедува одличен зафат на сите површини. Широките надолжни жлебови ја елиминираат водата поефикасно и го намалуваат ризикот од лизгање. Неговата шара со лакови и крстосници овозможува голема влеча во снегот. Нејзината асиметрична шара е оптимизирана за долго и редовно абење. Длабоката длабочина на шарата го продолжува животот на гумата.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.