-13%

BFGoodrich Пневматици 205/55 R16 91H

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)


6,100.00 ден 5,300.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)

BFGoodrich G-Grip All Season 2 е средна класа на гума за сите сезони. Се одликува со насочена шарена шема што лесно се справува со предизвикувачките временски услови. Неговиот најнапреден дизајн значи дека возењето е навистина пријатно и безбедно. Производот е наследник на добро познатиот модел G-Grip All Season. Сертифицирана е за возење во зима. Има ознаки M+S и 3 PMSF(планина со три врвови и снегулка).

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.