-17%

BFGoodrich Пневматици 155/80 R13 79T

– Брзински индекс: T (190 км/ч)
– Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)


3,600.00 ден 3,000.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: T (190 км/ч)
  • Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)

BFGoodrich g-Grip СИТЕ СЕЗОНИ 

Возење во лето

Ги поседува  сите карактеристики на летна гума, насочен дизајн на V-облик на шарата за распрскување на водата, централно ребро и големи блокчиња за движење на рамо за совршена контрола на управувањето.

Гарантира  уживање при возењето на кривини, прави патишта како и на влажни и суви површини.

Возење во зима

Одлична контрола е загарантирана кога се искачувате по ридовите и возите на кривини, на снег, благодарение на големиот број на цевки и висок процент на жлебови.

Таа има ознака 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF) што ја прави идеална зимска гума.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.