-10%

AUX Стоечка клима ASF H 48A5 UR1 6

 • Моќност на ладење: 14000 W
 • Циркулација на воздухот: 35 m3/h
 • Далечински управувач
 • Режим на вентилација на свеж воздух105,000.00 ден 94,990.00 ден

Спореди

Опис

AUX Стоечка инвертер клима ASF H 48A5 UR1 6

 • Моќност на ладење: 14000 W
 • Тајмер за вклучување / исклучување
 • Тип: систем на касети
 • Основни режими: ладење / греење
 • Прилагодување на брзината на вентилаторот
 • Внатрешната единица на сплит системот или мобилнат клима (WxHxD): 56 x 191 x 36 cm
 • Циркулација на воздухот: 35 m3/h
 • Греење: 14000 W
 • Потрошувачка енергија за ладење: 5850 W
 • Далечински управувач
 • Потрошувачка енергија за греење: 5850 W
 • Фини филтри за воздух
 • Дополнителни режими
  -режим на вентилација (без ладење и греење)
 • Надворешна единица на сплит систем или климатик со прозорци (ШxВxД): 94,5 x 125,5 x 34 см
 • Други функции и карактеристики:
  -можноста за прилагодување на правецот на протокот на воздух
  -системот против формирање на мраз
 • Функција на меморирање на поставките
 • Режим на вентилација на свеж воздух
 • Режим на сушење
 • Гаранција 3 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.