-10%

AUX Климатизери 18ASW-H18Q4/LPR1DI

 • LED дисплеј
 • Ладење:5,500W
 • Blue Fin – кондензаторска технологија
 • Циркулација на воздухот: 850 m3/h

36,130.00 ден 32,520.00 ден

Спореди

Опис

 • Опсег на работа:
  -За ладење: од -10 до 46 °C
  -За греење: од -15 до 24 °C
 • Номинална моќност: Ладење: 5,500W
 • Греење: 5,500W
 • Одржување: 1,5kg/h
 • Номинална потрошувачка на енергија: Ладење: 1,900W
 • Греење: 1,950W
 • Номинално моментално вклучување: Ладење: 5,40A
 • Греење: 5,60A
 • Максимална моќност: 1,600W
 • Максимална влезна струја: 7A
 • EER Ладење: SEER 6.11(A++ ) W/W
 • COP Греење: SCOP 3.83(A) W/W
 • Извор за напојување: 220-240V~/50Hz
 • Фреон: R410A
 • Циркулација на воздухот: 850 m3/h
 • Димензија: 880mm x 286mm x 203mm
 • Нов модерен дизајн со позадински LED дисплеј
 • I FEEL – функција на дување
 • Blue Fin – кондензаторска технологија

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.