-12%

AUX Инвертер клима 12ASW-H12E4/LPR1DI

– LED дисплеј
– Опсег на работа: -15°C до 46°C
– Еколошки фреон R410A
– Циркулација на воздухот: 520 m³/h
– Препорачана површина: 35m² – 40m²

24,880.00 ден 21,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Опсег на работа:
  -За ладење: од -10 до 46 °C
  -За греење: од -15 до 24 °C
 • Максимален капацитет на ладење: 3500 W
 • Максимален капацитет на греење: 3500 W
 • Номинална моќност:
  – Ладење: 3,500W
  – Греење: 3,500W
 • Капацитет на одлважнување: 1,5kg/h
 • Номинална потрошувачка на енергија:
  – Ладење: 1,100W
  – Греење: 1,000W
 • Номинално моментално вклучување:
  – Ладење: 5,40A
  – Греење: 5,60A
 • Максимална моќност: 1,600W
 • Максимална влезна струја: 7A
 • EER Ладење: SEER 6.11 (A++) W/W
 • COP Греење: SCOP 3.83 (A) W/W
 • Извор за напојување: 220-240V~/50Hz
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Циркулација на воздухот: 520 m³/h
 • Димензија: 880mm x 286mm x 203mm
 • Нов модерен дизајн со позадински LED дисплеј
 • I FEEL – функција на дување
 • Blue Fin – кондензаторска технологија
 • Препорачана површина: 35m² – 40m²
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.