-13%

AUX Инвертер клима уред ASW – H24F4/DBR1DI-RU +PM 2.5 ФИЛТЕР + ГРЕАЧ

– PM 2.5 ФИЛТЕР
– Моќност 7 kW
– Фреон: R410A
– Циркулација на воздухот: 450 m3/h


65,550.00 ден 57,000.00 ден

Спореди

Опис

 • Во пакет со климата спаѓа и 3m бакарни цевки , 3m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица, бандаж трака, 1.5m кондензациско црево.
 • Опсег на ладење (надворешна температура): од -10 до +46­ °C
 • Опсег на греење(надворешна температура): од -20 до +24­ °C
 • Греач на компресорот
 • Ладење:7000W
 • Греење:7300W
 • Одржување:2,7 kg/h
 • Номинална потрошувачка на енергија:
 • Ладење:3300W
 • Греење:3500W
 • Номинално моментално вклучување:
 • Ладење:4.57 A
 • Греење:4.30 A
 • Максимална моќност: 3,400W
 • Максимална влезна струја: 15 A
 • EER Ладење: SEER 6.10(A++) W/W
 • COP Греење: SCOP 3.80(A) W/W
 • Извор за напојување: 220-240V~/50Hz
 • Фреон: R410A
 • Циркулација на воздухот: 450 m3/h
 • Димензија: 902mm x 795mm x 332mm
 • Нов модерен дизајн со позадински LED дисплеј
 • I FEEL – функција на дување
 • Blue Fin – кондензаторска технологија

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.