-13%

AUX Инвертер клима уред ASW-H18B4/JER3DI-EU(HB)

– Моќност 5,5 kW
– Проток на воздухот: 960m3/h
– Квадратура: 40-60m2
– Енергетска класа: A+


48,010.00 ден 41,750.00 ден

Спореди

Опис

 • Во пакет со климата спаѓа и 3m бакарни цевки , 3m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица, бандаж трака, 1.5m кондензациско црево.
 • Енергетска класа: A+
 • SEER/SCOP: 6.1/4.0 W/W
 • Режим на чекање: 0.5 W
 • Одржување: R32/1,680g
 • Капацитет:5400 W
 • Номинална влезна струја:1677 W
 • Номинална потрошувачка – Ладење: 1.25 kW
 • Номинална потрошувачка – Греење: 1.35 kW
 • Номинална вредност на струја:7.3A
 • Греење
 • Капацитет:5500 W
 • Номинална влезна струја:1523 W
 • Номинална вредност на струја:6.6A
 • Проток на воздухот: 960m3/h
 • Тежина: 11kg
 • Димензија: 970mm x 315mm x 235mm
 • Квадратура: 40-60m2

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.