-13%

AUX Инвертер клима уред ASW-H18E0A4/QCR3DI +PM 2.5 ФИЛТЕР и ГРЕАЧ

– PM 2.5 ФИЛТЕР 
– ГРЕАЧ НА КОМПРЕСОР
– Фреон: R32
– Циркулација на воздухот: 850 m3/h


52,380.00 ден 45,550.00 ден

Спореди

Опис

AUX Инвертер клима уред ASW-H18E0A4/QCR3DI +PM 2.5 ФИЛТЕР + ГРЕАЧ НА КОМПРЕСОРОТ

 • Во пакет со климата спаѓа и 3m бакарни цевки.
 • Опсег на ладење (надворешна температура): од -10 до +46­ °C
 • Опсег на греење(надворешна температура): од -20 до +24­ °C
 • Номинална моќност:
  Ладење:5200W
  Греење:5200W
 • Одржување:2kg/h
 • Номинална потрошувачка на енергија:
  Ладење:1650W
  Греење:1490W
 • Номинално моментално вклучување:
  Ладење:7,30A
  Греење:7,10A
 • Максимална моќност: 2,400W
 • Максимална влезна струја: 10 A
 • EER Ладење: SEER 6.87(A++) W/W
 • COP Греење: SCOP 6.25(A) W/W
 • Извор за напојување: 220-240V~/50Hz
 • Фреон: R32
 • Греач на компресорот
 • Циркулација на воздухот: 850 m3/h
 • Димензија: 800mm x 690mm x 300mm
 • Нов модерен дизајн со позадински LED дисплеј
 • I FEEL – функција на дување
 • Blue Fin – кондензаторска технологија
 • Гаранција 3 годиниВо денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.