-13%

AUX Инвертер клима уред 12ASW H12E4 LPR1DI

– LED дисплеј
– Опсег на работа: -15°C до 46°C
– Еколошки фреон R410A
– Циркулација на воздухот: 520 m³/h
– Препорачана површина: 35m² – 40m²


25,900.00 ден 22,490.00 ден

Спореди

Опис

AUX Инвертер клима уред 12ASW H12E4 LPR1DI

 • Опсег на работа:
  -За ладење: од -10 до 46 °C
  -За греење: од -15 до 24 °C
 • Максимален капацитет на ладење: 3500 W
 • Максимален капацитет на греење: 3500 W
 • Номинална моќност:
  – Ладење: 3,500W
  – Греење: 3,500W
 • Капацитет на одлважнување: 1,5kg/h
 • Номинална потрошувачка на енергија:
  – Ладење: 1,100W
  – Греење: 1,000W
 • Номинално моментално вклучување:
  – Ладење: 5,40A
  – Греење: 5,60A
 • Максимална моќност: 1,600W
 • Максимална влезна струја: 7A
 • EER Ладење: SEER 6.11 (A++) W/W
 • COP Греење: SCOP 3.83 (A) W/W
 • Извор за напојување: 220-240V~/50Hz
 • Фреон: Еколошки фреон R410A
 • Циркулација на воздухот: 520 m³/h
 • Димензија: 880mm x 286mm x 203mm
 • Нов модерен дизајн со позадински LED дисплеј
 • I FEEL – функција на дување
 • Blue Fin – кондензаторска технологија
 • Препорачана површина: 35m² – 40m²
 • Гаранција 3 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.