-10%

APPLE Мобилен телефон iPhone 13 Midnight

– iOS 15
– IP68 водоотпорен ( до 6м за 30 мин)
– Екран:6.1″ Super Retina XDR OLED – HDR
– Резолуција:2532‑by‑1170 pixels


75,900.00 ден 68,310.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • iOS 15
 • IP68 водоотпорен ( до 6м за 30 мин)
 • Екран:6.1″ Super Retina XDR OLED – HDR
 • Резолуција:2532‑by‑1170 pixels
 • Chipset:Apple A15 Bionic (5 nm)
 • CPU:Hexa-core
 • GPU:Apple GPU (4-core graphics)
 • Интерна меморија:128GB, RAM 4GB
 • Примарна камера:
  12 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1.7µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS
  12 MP, f/2.4, 120˚, 13mm (ultrawide)
 • Секундарна камера:
  12 MP, f/2.2, 23mm (wide), 1/3.6″
  SL 3D, (depth/biometrics sensor)
 • Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2×2 MIMO
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS with A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
 • Fast charging 20W, 50% in 30 min (advertised)
 • USB Power Delivery 2.0
 • Face ID,Barometer,Three‑axis gyro,Accelerometer,Proximity sensor,Ambient light sensor
 • MagSafe wireless charging up to 15W**
 • Qi wireless charging up to 7.5W**
 • Fast charging 20W, 50% in 30 min (advertised)
 • Батерија:Li-Ion 3240 mAh, non-removable (12.41 Wh)
 • Гаранција 1 година

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.