-32%

Алгицид против алги за базен

Алгицид 5 литри против алги во базен. Пред да се употребни АЛГИЦИДОТ треба да се провери Ph вредноста на водата (оптимално е 7,2-7,6), ако има отстапување од оваа вредност Алгицидот послабо ќе делува.


1,390.00 ден 950.00 ден

Спореди

Опис

Алгицид 5 литри против алги во базен. Пред да се употребни АЛГИЦИДОТ треба да се провери Ph вредноста на водата (оптимално е 7,2-7,6), ако има отстапување од оваа вредност Алгицидот послабо ќе делува. Алгицидот треба да се додаде во водата на неколку места во базенот и да ја вклучите пумпата за филтрирање на водата за да се изедначи неговата концентрација насекаде подеднакво во базенот.

Напомена: Секогаш при дождливо време или при мокрење во водата, Ph вредноста на водата се покачува. Во тој случај треба да се додаде Ph – за да се дојде до оптимализирање на 7,2-7,6 и отпосле да се додаде Алгицидот.

Состав: Квартерна Амониева сол.

Нето: 5 литри

Рок на употреба: 5 години. Да се чува на темно место вон дофат на деца.

Дозирање: При првото полнење на базенот се додава 1 литар од Алгицид на 50 метри кубни вода еднаш на 7 до 10 дена.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.