-13%

ALCATEL Мобилен телефон 3X (5048Y)

– Екран: 6.52″ IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
– Резолуција: 720 x 1600 px
– Процесор: Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A53 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)


10,800.00 ден 9,390.00 ден

Спореди

Опис

 • Оперативен систем: Android 9.0 (Pie)
 • Екран: 6.52″ IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
 • Резолуција: 720 x 1600 px
 • Процесор: Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A53 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)
 • Мрежа: GSM / HSPA / LTE
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Димензии: 164.9 x 75.8 x 8.4 mm (6.49 x 2.98 x 0.33 in)
 • Тежина: 178g
 • Меморија: 64GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM
 • Примарна камера -Тројна: 16MP, 8MP5, 5MP
 • Секундарна камера: 8MP
 • GPS: A-GPS with GLONASS
 • Bluetooth: 4.2, A2DP, LE
 • СИМ: Single SIM (Nano-SIM) / Dual SIM (Nano-SIM)
 • Батерија: Li-Po 4000 mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.