-13%

ALCATEL Мобилен телефон 1C (5003D)

– 5.0″ IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 480 x 960 pixels
– CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
– 8GB internal memory
– 1GB RAM memory


4,250.00 ден 3,690.00 ден

Спореди

Опис

 • 5.0″ IPS LCD capacitive Multitouch Screen resolution 480 x 960 pixels
 • 3G
 • Single SIM (Nano-SIM)
 • CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
 • 8GB internal memory
 • 1GB RAM memory
 • Chipset Spreadtrum SC7731E
 • GPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
 • Android 8.1 (Oreo)
 • Rear camera: 5MP
 • Secondary camera Single camera 2MP
 • Sensors: Accelerometer proximity
 • GPS with A-GPS support
 • WiFi
 • microUSB 2.0
 • BT 4.2
 • Li-Ion 2000 mAh battery

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.