-6%

AEG Проточен бојлер DDLE ÖKO TERMODRIVE 18/21/24

 • ÖKO функција за заштеда
 • Инсталација : ниска и висока
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Тежина 4,2 kg

24,600.00 ден 23,120.00 ден

Спореди

Опис

 • Подесувачка јачина во еден ист уред од 18, 21 и 24 kw
 • Подесување со помош на кодирачка карта во внатрешноста на бојлерот
 • Фабричка подесеност на јачина од 21 KW
 • Мултифункционален голем дисплеј во 2 менувачки бои, сина и црвена
 • Приказ на потрошувачката на вода и електричната енергија и точното време ( eл.часовник)
 • Прецизен избор на температура од 20 °C до 60 °C ,со изборно скалило од /-0,5°C)
 • Заштеда на вода и електрична енергија до 20 %
 • За едно или повеке кориснички места
 • ÖKO функција за заштеда
 • 2 меморирани температури
 • Childproof систем , ограничување на температура до 43°C
 • Електронски безбедносен систем со детектор за воздух
 • Грејач со голи жици ,под притисок ,затворен систем
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Работи со предгреана вода до 60 °C од соларна енергија
 • Инсталација : ниска и висока
 • Далечински тастер за регулација на температурата
 • Ниво на заштита од вода IP25 (hoseproof)
 • “Splashproof” функција за инсталација во туш кабина и над када
 • Номинален притисок на вода: MPa/bar 1 / 10
 • Приклучок на вода :G ½
 • Волтажа : 3/PE ~ 400 V
 • Осигурачи : 32 / 32 / 35 A
 • Идеален проток на вода : 9,9 / 11,6/ 13,2 l/min
 • Тежина 4,2 kg
 • Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm)

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.