-6%

AEG Проточен бојлер DDLE Basis 18/21/24

 • Есклузиван тенок дизајн
 • Инсталација : ниска и висока
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Тежина 4 kg

16,150.00 ден 15,180.00 ден

Спореди

Опис

 • Подесувачка електрична јачина во еден ист уред од 18, 21 или 24 KW
 • Подесување со едноставна кодирачка карта во внатрешноста на бојлерот
 • Фабричка подесеност на јачина од 21 kw
 • Есклузиван тенок дизајн
 • Одржување на температурата без ладни шокови
 • Опсег на постигната температура од 35 °C до 55 °C
 • Ротирачко копче со 4 степени за избор означени со симболи 35, 40, 45 и 55 °C
 • За едно или повеке кориснички места
 • Заштеда на вода и електрична енергија до 20 %
 • Можност за ограничување на температурата до 43°C од страна на техничко лице
 • Електронски безбедносен систем со детектор за воздух
 • Пластичен грејач со голи жици , под притисок ,затворен систем
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Инсталација : ниска и висока
 • Ниво на заштита од вода IP25(hoseproof)
 • “Splashproof”функција за инсталација во туш кабина и над када
 • Номинален притисок на вода : MPa/bar 1 / 10
 • Приклучок на вода : G ½
 • Волтажа : 3/PE ~ 400 V
 • Осигурачи : 32 / 32 / 35 A
 • Проток на вода : 9,9 / 11,6/ 13,2 l/min
 • Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm)
 • Тежина 4 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.