Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Custom Post Type
product
product_variation
brands
Filter by Categories
Filter by Product categories
Апарат за палачинки
Апарат за пица
Апарат за пуканки
Други мали апарати
Ѓезве за кафе
Слушалки
Филтери за вода Гејзер
Филтерски патрони за вода
Акција
Ново
Распродажба
Бела Техника
Перење и сушење
Машини за перење
Машини за перење и сушење
Машини за сушење
Машини за садови
Аксесоари за перење и сушeње
Разладна техника
Замрзнувачи сандучари
Замрзнувачи со фиоки
Комбинирани фрижидери
Ладилници со една врата
Фрижидери SIDE BY SIDE
Фрижидери за вино
Вградни апарати
Вградни аспиратори
Вградни машини за садови
Вградни микробранови
Вградни плотни
Вградни фрижидери
Вградни фурни
Апарати за готвење
Електрични шпорети
Комбинирани шпорети
Плински шпорети
Микробранови
Аспиратори
Аксесоари за апарати за готвење
Бојлери
Бојлери за бања
Електронски проточни бојлери
Кујнски бојлери
Мали проточни болјери
Хидраулични проточни бојлери
Помагала во домот
Детергенти
Скали
Компјутери и опрема
Компјутери и аксесоари
Filter by Product tags
acer
carrier
bosch
candy
aeg
aeg1
aux
bella thalia
bomann
cezar
clatronic
conti
de-buyer
delonghi
ecg
fieldmann
gejzer
gorenje
haier
hama
hamachi
hoover
hp
kappa
kenwood
koncar
lamart
ltha
metalac
philips
prity
samsung
sencor
solingen
stiebel-eltron
tesla
texell
tim-sistem
toshiba
union
verso
viper
vivax
yenkee
Filter by Производители
Bosch
Candy
kappa
Končar

Безбедност

Со цел да се обезбедат квалитетни, доверливи, но пред се безбедносни процедури за онлајн купување, банките и процесинг центарот, мора да ги задоволат поставените барање и услови од страна на Меѓународните картични организации. Со цел да се обезбеди максимална сигурност на трансакциите, банката која што ја нуди услугата електронска трговија има имплементирано заштитен механизам кој овозможува 100% сигурност и заштита т.е 3D безбедносниот модел.

Енормна предност на 3D безбедносниот модел е тоа што подржува различни технологии и уреди за Интернет пристап – персонални компјутери, безжични уреди како што се мобилните телефони, PDA уреди и сл. 3D безбедносниот модел може да работи со различни технологии за автентикација, вклучувајќи ги и лозинките, дигиталните потписи и чип картичките.

Освен имплементацијата на 3D безбедносниот модел, имплементирани се и други безбедносни мерки, како 128bit и SSL кои се потребни во комуникацијата помеѓу купувачот и процесинг центарот.

Функцијата на овие дополнителни безбедносни мерки се огледа во пренасочувањето на купувачот од страна на трговецот кон Payment Portalot-ot да се прави во криптирана 128bit и SSL конекција. SSL е протокол за сигурно праќање на пораки (комуникација) преку Интернет кој овозможува праќање на доверливи податоци прку Интернет во криптиран и сигурен мод. SSL комуникацијата овозможува проверка на веродостојноста на праќачот на пораката и кодираната порака.

Сепак во врска со безбедноста и заштитата за клиентот, треба да се потенцира дека во моментот на плаќањето купувачот се пренасочува кон заштитена веб страна на платежниот портал и на таа страна се внесуваат потребните податоци за платежната картичка, со што реално, веб страната на која купува корисникот, нема допирни точки со картичката односно со бројот на картичка, cvv кодот, сопственик, дата на важење на картичката и сл.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien